top of page

                 
                         


                                                                                                                                             

        Запрошуємо усіх поринути у неповторний світ пісні! Саме вона, пісня, дає життя для душі, крила для розуму, а уяві – політ!
У всі часи мистецтво співу вважалося найбільш близьким самій природі людини, а за своїми невичерпними можливостями співацький голос є найбільш досконалим та живим музичним інструментом. Для того, щоб заблищати усіма яскравими вокальними барвами, голос людини має бути правильно сформований.
        Навчальна дисципліна «Сольний спів» передбачає засвоєння програмного матеріалу, учні набувають необхідні навички вокального виконавства, знайомляться з анатомією голосового апарату, режимом роботи та гігієною співочого голосу, нотною грамотою. Навчаються свідомо користуватися власним голосовим апаратом для одержання інтонаційно-стійкого, міцного, насиченого звука, приємного й рівного тембру. 
       Спів є складним комплексом взаємопов’язаних функцій голосового апарату та психіки, тому основними принципами виховання співака є:
- необхідність індивідуального підходу;
- єдність технічного й художнього розвитку;
- поступовість і послідовність;
- постійне врахування не тільки фізичного стану, а також стану нервової системи, психіки.
        Голосовий апарат – ідеальний музичний інструмент, здатний створювати художні образи. Він дуже складний у взаємозв’язку всіх органів, що приймають участь в процесі голосоутворення, тому потрібно бути обізнаним і ставитися до свого живого інструменту обережно. 
       Завдання викладачів відділу вокально-хорових дисциплін:
   ⁃    розвивати у вихованців вокальні та музичні здібності, прищепити любов до музики, зокрема до вокального співу в ансамблі, хорі та індивідуально, набути відповідних навичок у вокальному мистецтві;
   ⁃    формувати всебічно розвинену особистість, особистісно-ціннісне ставлення до дійсності та мистецтва, культуру почуттів;
   ⁃    розвивати естетичну свідомість і художню компетентність, здатність до самореалізації, потребу в духовному самовдосконаленні, загальні та художні здібності, універсальні якості творчої особистості;
   ⁃    виховувати почуття прекрасного. Вчити дітей не просто співати, а сприймати, слухати, розуміти і виконувати якісну вокальну музику пронизану душею та серцем;
   ⁃    розвивати в дітей вокально-хорові навички, культуру виконання, спонукати дітей до досягнення досконалості в музиці, слова і руху. Розвивати в дітей творчу уяву і здібності.
   ⁃    розуміти будову пісні як музично-вокального та літературного твору; 
   ⁃    орієнтуватися у вокальній термінології, у сфері класичної та сучасної музики. Вивчення типів голосів;
   ⁃    відрізняти високохудожні твори від низькопробних;
   ⁃    володіти навичками естрадного, академічного та народного співу; 
   ⁃    усвідомлення своєї співацької природи та розкриття власного творчого потенціалу;
   ⁃    виконувати вправи та фрагменти творів із використанням різних вокальних прийомів; 
   ⁃    добре розуміти характер творів, які виконуються, передавати їхній зміст і емоційний настрій слухачам;
   ⁃    розвиток дикції, чіткої роботи артикуляційного апарату;
   ⁃    розвиток звукового об’єму-діапазону;
   ⁃    вивчення основних елементів вокальної техніки (кантилена, рухливість та технічність голосу, стаккато, філіровка, мелізми);
   ⁃    поводити себе на сцені артистично, невимушено та впевнено; 
   ⁃    користуватися звукопідсилювальною апаратурою та мікрофоном.
        В даний час на відділі навчається 32 учня, викладають 5 викладачів, з яких двоє – викладачі вищої кваліфікаційної категорії, мають педагогічне звання «старший викладач». Завідуюча відділом - Король Анна Сергіївна. 
        Клас сольного співу комплексно виховує художній смак, розвиваючи загальну культуру учнів, охороняя і виховуючи дитячі голоси, правильно розвиваючи вокальні дані ретельно підібраним репертуаром, враховуючи діапазон і вікові можливості  голосового апарату учня. 
        За допомогою своєї наполегливої праці, терпінню, цілеспрямованості, бажанню, і найголовніше, довіри своєму викладачеві та підтримки батьків, учні досягають значних результативних показників: приймають участь в різноманітних святкових заходах, концертах, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях, отримуючи почесні призові місця. (У 2018 році вокальний ансамбль «Аннушка» , керівник Король А.С., відправилися у творчу подорож до Болгарії, де прийняли участь відразу у двох міжнародних конкурсах і привезли чотири перших місця!).
    Загальна мета нашої роботи — раннє виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, створення умов для їх активної творчості, формування ціннісних орієнтацій у сфері мистецтва загалом та музичному зокрема, підготовка учнів до подальшого продовження навчання.
     Деякі учні назавжди пов’язують своє життя зі співом: Новохатько Єлизавета, Захарчук Ганна, Григор’єва Сніжана вступили до музичного училища та успішно навчаються.
     Дорогі діти!Шановні батьки! Усі, хто не уявляє своє життя без співу, ласкаво просимо долучатися до нашої вокальної сім‘ї!

 

«Єдине, що може бути краще співу - це ще більше співу».
 Елла Фіцджеральд🌸

Відділ вокально-хорових   дисциплін.

bottom of page